Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնք ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Ճամբարակ, (0265)22255, chambarak.gegharquniq@mta.gov.am |
25 մարտի 2025 թվականի N 28-Ա |
ՏՈՌՆԱԴՈ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆԻ ԾԱՎԱԼՆԵՐԻ ՄԵԾԱՆԱԼՈՒ ԱՐԴՅՈՒՆՔՈՒՄ ԱՐՁԱՆԻ ՁԵՌՔԲԵՐՄԱՆ ԱՐԺԵՔԻ ՏԱՐԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼՈՒ ՀԱՐՑԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ |
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետով,նորմատիվ իրավական ակտերի մասին ՀՀ օրենքի 37-րդ հոդվածով, հաշվի առնելով ՀՀ նկարիչների միության հեղինակավոր անդամներից և Համայնքի ներկայցուցիչներից կազմված հանձնաժողովի կարծիքը և առաջարկը, 44-օրյա պատերազմի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիրում տեղադրվելիք «Տոռնադո» պատկերով հուշարձանի չափերը մեծացվել է՝ (քանդակի ստորին մասի լայնությունը 1,9մ-ից 2,3մ, վերին մասի լայնությունը՝ 3,7մ-ից 4,5մ, իսկ բարձրությունը՝ 5մ-ից 6,3մ), ծավալների մեծացման արդյունքում արձանի արժեքը ըստ ներկայացված նախահաշվի ավելանում է 15,9 մլն դրամով, հաշվի առնելով արձանի 3D մոդելավորմամբ սքանավորմամբ կատարված ծավալների հաշվարկները, հաձնաժողովի եզրակացություններն ու առաջարկները․
- Ճամբարակ համայնքի բյուջեից «Տոռնադո» հուշարձանի ձեռքբերման նպատակով հատկացնել ևս 15 900 000 (տասնհինգ միլիոն ինը հարյուր հազար) ՀՀ դրամ։
- Ուժը կորցրած ճանաչել Ճամբարակ համայնքի ավագանու 19 փետրվարի 2025թ.-ի N 9-Ա որոշումը: 3
- Սույն որոշումն ուժի մեջ է՝ պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:
Կողմ -16 ԱԴԱՄՅԱՆ ՎԱԶԳԵՆ ՕՀԱՆՅԱՆ ՌՈԲԵՐՏ ՍԱՐԻԲԵԿՅԱՆ ՎԱՐԴԱՆ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ ԱՐԱՅԻԿ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ԶՈՒՐԻԿ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՎԱՀԵ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՎՐԵԺ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԱԶԱՏ ՋԱՌԱՀՅԱՆ ՍԵՎԱԿ ԿԻՐԱԿՈՍՅԱՆ ԷԴՎԱՐԴ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆ ՀԱՅԿ ՆԱԴԱՐՅԱՆ ՌԱՖԱՅԵԼ ԱԴԱՄՅԱՆ ԳԵՎՈՐԳ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ՄԻՇԱ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ՎԻԳԵՆ ՋԱՀԱՆԳԻՐՅԱՆ ԳԱՌՆԻԿ | Դեմ -0 | Ձեռնպահ -0 |