Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
27 մարտի 2025 թ.
ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԲՈՂՈՔԱՐԿՄԱՆ ՎԱՐՈՒՅԹ ՀԱՐՈՒՑԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ճամբարակ համայնքի ղեկավար Վ. Ադամյանս քննելով Ճամբարակ համայնքի ղեկավարի 08․01․2025թ․ թիվ 5-Ա որոշման դեմ  «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ի վարչական բողոքը․
Պ Ա Ր Զ Ե Ց Ի՝
«Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ի ներկայացուցիչ՝ Նվեր Կառլենի Սերոբյանը վարչական բողոք է բերել «Ինքնակամ շինությունը քանդելու և պետական սեփականություն հանդիսացող հողամասը նախկին տեսքի բերելու մասին․․․» Ճամբարակ համայնքի ղեկավարի 08․01․2025թ․ թիվ 5-Ա որոշման դեմ և խնդրել է այն ճանաչել անվավեր։
Ելնելով վերոգրյալից և ղեկավարվելով «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի 30-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ա» կետով.
Ո Ր Ո Շ Ե Ց Ի՝
1. «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ի վարչական բողոքի հիման վրա հարուցել վարչական վարույթ և իրականացնել քննարկում 2025 թվականի ապրիլի 09-ին ժամը 14։00-ին ք. Ճամբարակ, Գարեգին Նժդեհի 125 հասցեում, Ճամբարակի համայնքապետարանի շենքում:
2. Հարուցված վարչական վարույթի մասին եռօրյա ժամկետում ծանուցել «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ի  ներկայացուցիչ՝ Նվեր Կառլենի Սերոբյանին: