ԹԱՄԱՐԱ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈւՆՔՈՎ ՊԱՏԿԱՆՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ԳԾԱՅԻՆ ՉԱՓԵՐԸ, ԵՐԿՐԱՉԱՓԱԿԱՆ ՊԱՏԿԵՐԸ ՓՈՓՈԽԵԼՈւ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին կետի 24-րդ ենթակետով, հաշվի առնելով, որ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքի Շողակաթ բնակավայրի հերթապահ էլ. քարտեզում առկա են անճշտություններ, որի հետևանքով անհրաժեշտություն է առաջացել փոփոխել  05-074-0122-0025 կադաստրային ծածկագրով գտնվող 5.0 հա մակերեսով հողամասի գծային չափերը,երկրաչափական պատկերը,պահպանելով 5․0 հա մակերեսը ինչպես նաև հաշվի առնելով, որ հողամասի նկատմամբ ՀՀ Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված սահմանափակումներ չկան.
Ո Ր Ո Շ Ու Մ  Ե Մ՝
1. Հաստատել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքի Շողակաթ բնակավայրի 05-074-0122-0025 կադաստրային ծածկագրով գտնվող 5.0 հա մակերեսով հողամասի գծային չափերի և երկրաչափական պատկերի փոփոխությունը ճանաչել օրինական` համաձայն կատարված ուղղումների` պահպանելով հողամասի 5.0 հա մակերեսը, հիմք ընդունելով որակավորում ունեցող անձի կողմից ներկայացրած չափագրման արդյունքները:
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: