18 փետրվարի 2026 թվականի N 4-Ա |
ՍԱԼԱՐԿՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ԾՐԱԳՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ԵՎ ԲՅՈՒՋԵԻՑ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ՀԱՏԿԱՑՈՒՄ՝ ՍՈՒԲՎԵՆՑԻԱ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ |
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 25-րդ կետի պահանջներով և նկատի ունենալով, որ համայնքային ֆինանասական ներդրումները կատարելու պայմանով 2026թ. ՀՀ բյուջեից համայնքներին հատկացվելու են նպատակային հատկացումներ՝ սուբվենցիաներ.
ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻՆ ՈՐՈՇՈւՄ Է`
- Համաձայնել համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը և թույլատրել մասնակցելու «Ճամբարակ համայնքի Անտառամեջ և Ձորավանք բնակավայրերի ճանապարհների, Դրախտիկ բնակավայրում կենտրոնական փողոցից դեպի դպրոց տանող ճանապարհի սալարկման աշխատանքներ» ծրագրին:
- Սուբվենցիայի ստացման համար գործող կարգով կազմել և ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետարան ներկայացնել «Ճամբարակ համայնքի Անտառամեջ և Ձորավանք բնակավայրերի ճանապարհների, Դրախտիկ բնակավայրում կենտրոնական փողոցից դեպի դպրոց տանող ճանապարհի սալարկման աշխատանքներ» ծրագրի ֆինանսական հայտը:
- Սահմանել, որ ծրագրի ներկայացման համար համայնքի 2026 թվականի բյուջեով բավարար ֆինանսական միջոցներ են նախատեսված ծրագիրը իրականացնելու և համայնքային ներդրումներ կատարելու համար:
- Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:
Կողմ -15 ՕՀԱՆՅԱՆ ՌՈԲԵՐՏ ՃԱՂԱՐՅԱՆ ԳԱՅԱՆԵ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ԱՆՈՒՇ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ ԱՐԱՅԻԿ ՇՈՒՇԱՆՅԱՆ ՇԱՀՆՈՒՐ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ԶՈՒՐԻԿ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՎԱՀԵ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԱԶԱՏ ՋԱՌԱՀՅԱՆ ՍԵՎԱԿ ԿԻՐԱԿՈՍՅԱՆ ԷԴՎԱՐԴ ՆԱԴԱՐՅԱՆ ՌԱՖԱՅԵԼ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ ՄԻՇԱ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆ ՎԻԳԵՆ ՋԱՀԱՆԳԻՐՅԱՆ ԳԱՌՆԻԿ ՄՈՒՐԱԴՅԱՆ ԱՐՄԵՆ | Դեմ -0 | Ձեռնպահ -0 |